Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

RUS
http://bgk-meshkova.com
MESHKOV BREST
БРЕСТСКИЙ ГАНДБОЛЬНЫЙ КЛУБ
ИМЕНИ А.П. МЕШКОВА

Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

ФОТООТЧЕТЫ
ВСЕ ФОТО

BRESTSKÝ HÁDZANÁRSKY KLUB (BHK) A.P.MEŠKOVA: DRUŽSTVO NA PAMIATKU

Dnes nie je možné primyslieť si Brest bez jeho „vizitky“ – hádzanárskeho klubu na pamiatku Meškova. Zdá sa, že ten klub vždy existoval. Možno, že tento pocit pochádza z názvu klubu, pretože meno Anatolija Petroviča Meškov, na pamiatku ktorého bolo vytvorené družstvo, spojené s „narodením hádzanej v meste, čo znamená, že toto meno je súčasťou dejin.

Myšlienka zriadenia profesionálneho hádzanárskeho družstva vznikla v polovici 90 rokov minulého storočia, kedy v Breste sa stal pravidelným turnaj na pamiatku Anatolija Meškova. Oficiálnym dátumom „narodenia“ Brestského hádzanárskeho HC Meshkov považuje sa 09.4.2002, kedy zakladatelia novovzniknutého občianskeho združenia dostali dokument o štátnej registrácii. Iniciatíva zriadenia klubu pôvodne patrila  synom Anatolija Petroviča – Alexandrovi a Sergejovi, ktorí aj dnes sa aktívne zúčastňujú sa  života a pokroku družstva.

Za roky existencie družstva hádzaná v Breste vyspela, získala profesionálnu infraštruktúru, išla za hranice krajiny a stala sa skutočným fenoménom, a to nielen v Bielorusku, ale aj v Európe. Klub je dobre známy, jeho berú do úvahy, do Brest prichádzajú hrať a trénovať známe hádzanári a odborníky z celého sveta.

V meste je postavený nádherný palác pre hrací vidy športu "Viktoria", vytvorený podľa originálneho projektu a je jedným z architektonických symbolov Bresta (na jar roku 2014 názov palácu bol doplnený venovaním: Palác „Viktoria“ A.P.Meškova").

Družstvo BHK ihneď vstúpilo do elity bieloruskej hádzanej, sa stalo svetlým objavom už  v prvom roku svojej existencie. Potom obyvatelia Brestu na dlhú dobu obsadil prvé miesto na stupňoch víťazov, stali sa stálými hosťami Skupinových turnajov ligy šampiónov.  League. BHK A.P.Meškova je prvý klub v dejinách suverénneho Bieloruska, ktorému sa podarilo dosiahnuť najvyššej európskej úrovni. Práve BHK začal renesanciu našej hádzanej, práve vytvorenie profesionálneho klubu v Breste zastavilo pokles bieloruskej hádzanej, to sa stalo referenčným bodom, od ktorého sa začal nový život.

Dnes BHK A.P. Meškova je to profesionálne rozvetvená štruktúra s dobre postaveným systémom fungovania. Na vrchole pyramídy je hlavné družstvo, u základov sú školy pre deti a družstva pre mládež. Členovia klubu starajú sa o  budúcnosť a pestujú svoj vlastný dorast. A v blízkej budúcnosti mladé a rastúce talenty budú môcť pripravení potlačiť starousadlíkov a pohádať sa s nimi o miesto v základnej zostave.

No, samozrejme, vrcholom BHK A.P. Meškova je jeho rodinkárenie, o ktoré sa svedomito stará Ada Konstantinovna Meškova, matka zakladateľov klubu Alexandra a Sergeja Meškových, verný spoločník života ich otca Anatolija Petroviča. Ona je nielen vedúcím klubu, ale je osobtný i anjel strážca, symbol a živý styk minulosti s budúcnosťou. Z tohto dôvodu, a to napriek skutočnosti, že prakticky BHK A.P.Meškova je mladým klubom, jeho korene sú u samých základov Brestskej hádzanej a vznika tejto populárnej hry ešte v sovietskom Bielorusku.

Bez minulosti nemá budúcnosti, a členovia BHK rešpektujú svoje dejiny. A s istotou dívaju sa do budúcna.

 

ПАРТНЕРЫ КЛУБА
VELUX EHF Champions League
SEHA-GAZPROM LEAGUE
ИНФОРМАЦИОННЫЕ ПАРТНЕРЫ
Яндекс.Метрика
Детско-юношеская гандбольная лига "ZUBR CUP"