Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

RUS
http://bgk-meshkova.com
MESHKOV BREST
БРЕСТСКИЙ ГАНДБОЛЬНЫЙ КЛУБ
ИМЕНИ А.П. МЕШКОВА
2
ВИЦЕ-ЧЕМПИОН
SEHA-GAZPROM
LEAGUE
10
ОБЛАДАТЕЛЬ
КУБКА
БЕЛАРУСИ
9
ЧЕМПИОН
БЕЛАРУСИ
ФОТООТЧЕТЫ
ВСЕ ФОТО

BRESTSKÝ HÁDZANÁRSKY KLUB (BHK) A.P.MEŠKOVA: DRUŽSTVO NA PAMIATKU

Dnes nie je možné primyslieť si Brest bez jeho „vizitky“ – hádzanárskeho klubu na pamiatku Meškova. Zdá sa, že ten klub vždy existoval. Možno, že tento pocit pochádza z názvu klubu, pretože meno Anatolija Petroviča Meškov, na pamiatku ktorého bolo vytvorené družstvo, spojené s „narodením hádzanej v meste, čo znamená, že toto meno je súčasťou dejin.

Myšlienka zriadenia profesionálneho hádzanárskeho družstva vznikla v polovici 90 rokov minulého storočia, kedy v Breste sa stal pravidelným turnaj na pamiatku Anatolija Meškova. Oficiálnym dátumom „narodenia“ Brestského hádzanárskeho HC Meshkov považuje sa 09.4.2002, kedy zakladatelia novovzniknutého občianskeho združenia dostali dokument o štátnej registrácii. Iniciatíva zriadenia klubu pôvodne patrila  synom Anatolija Petroviča – Alexandrovi a Sergejovi, ktorí aj dnes sa aktívne zúčastňujú sa  života a pokroku družstva.

Za roky existencie družstva hádzaná v Breste vyspela, získala profesionálnu infraštruktúru, išla za hranice krajiny a stala sa skutočným fenoménom, a to nielen v Bielorusku, ale aj v Európe. Klub je dobre známy, jeho berú do úvahy, do Brest prichádzajú hrať a trénovať známe hádzanári a odborníky z celého sveta.

V meste je postavený nádherný palác pre hrací vidy športu "Viktoria", vytvorený podľa originálneho projektu a je jedným z architektonických symbolov Bresta (na jar roku 2014 názov palácu bol doplnený venovaním: Palác „Viktoria“ A.P.Meškova").

Družstvo BHK ihneď vstúpilo do elity bieloruskej hádzanej, sa stalo svetlým objavom už  v prvom roku svojej existencie. Potom obyvatelia Brestu na dlhú dobu obsadil prvé miesto na stupňoch víťazov, stali sa stálými hosťami Skupinových turnajov ligy šampiónov.  League. BHK A.P.Meškova je prvý klub v dejinách suverénneho Bieloruska, ktorému sa podarilo dosiahnuť najvyššej európskej úrovni. Práve BHK začal renesanciu našej hádzanej, práve vytvorenie profesionálneho klubu v Breste zastavilo pokles bieloruskej hádzanej, to sa stalo referenčným bodom, od ktorého sa začal nový život.

Dnes BHK A.P. Meškova je to profesionálne rozvetvená štruktúra s dobre postaveným systémom fungovania. Na vrchole pyramídy je hlavné družstvo, u základov sú školy pre deti a družstva pre mládež. Členovia klubu starajú sa o  budúcnosť a pestujú svoj vlastný dorast. A v blízkej budúcnosti mladé a rastúce talenty budú môcť pripravení potlačiť starousadlíkov a pohádať sa s nimi o miesto v základnej zostave.

No, samozrejme, vrcholom BHK A.P. Meškova je jeho rodinkárenie, o ktoré sa svedomito stará Ada Konstantinovna Meškova, matka zakladateľov klubu Alexandra a Sergeja Meškových, verný spoločník života ich otca Anatolija Petroviča. Ona je nielen vedúcím klubu, ale je osobtný i anjel strážca, symbol a živý styk minulosti s budúcnosťou. Z tohto dôvodu, a to napriek skutočnosti, že prakticky BHK A.P.Meškova je mladým klubom, jeho korene sú u samých základov Brestskej hádzanej a vznika tejto populárnej hry ešte v sovietskom Bielorusku.

Bez minulosti nemá budúcnosti, a členovia BHK rešpektujú svoje dejiny. A s istotou dívaju sa do budúcna.

 

ПАРТНЕРЫ КЛУБА
VELUX EHF Champions League
SEHA-GAZPROM LEAGUE
ИНФОРМАЦИОННЫЕ ПАРТНЕРЫ
Яндекс.Метрика
Детско-юношеская гандбольная лига "ZUBR CUP"